ios 15.3

قابلیت و تاریخ انتشار ios 15.3

احتمالا آپدیت ios 15.3 که هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نیست از ios 15.2  کوچکتر بوده و بیشتر به رفع باگ ها می پردازد. هنوز جزئیات دقیقی از این آپدیت اپل در دسترس کاربران قرار نگرفته است. فی موبایل در این مطلب جزئیات احتمالی این بروزرسانی را در مورد بررسی قرار داده است.

در حال حاضر درباره تاریخ انتشار ios 15.3 صحبتی نشده ولی بتای عمومی آن منتشر شده است. از آن جایی که ios 15.2  در تاریخ 23 آذر منتشر شده و معمولا بین آپدیت ها حداقل یک ماه فاصله می افتد احتمال دارد آپدیت جدید همین روزها منتشر شده و روی دستگاه های سازگار با ios 15  نصب شود.

تغییرات ios 15.3

نسخه بتای ios 15.3 بر تغییرات جزئی همچون رفع دانلود خودکار مجلات در apple news plus، متن بعضی از بخش های Child Safety و تغییرات اندکی در Podcast متمرکز شده است. همچنین این به‌روزرسانی‌ها هم مثل اکثر به‌روزرسانی‌ها شامل رفع برخی باگ‌ها و البته مشکلات امنیتی خواهد بود.

یکی از ویژگی‌هایی که بسیاری به آن توجه داشته‌اند، UniversalControl است. اپل این ویژگی را که برای اولین بار در WWDC نمایش داد که پس از آن رسما این ویژگی را به تعویق انداخت.  این ویژگی بیشتر مختص کاربران آیپد است و اجازه می‌دهد از نمایشگر تبلت اپل به عنوان نمایشگر ثانویه مک استفاده کنند. سپس قادر خواهند بود تا با یک موس و کیبورد کنترل مک و آیپد را در دست داشته باشند.

ثبت آیدی دیجیتال در اپلیکیشن Wallet

 

ios 15.3

این قابلیت به کاربران آمریکایی اجازه می دهد گواهینامه و کارت شناسایی خود را در اپ Wallet ثبت کنند و برای ورود به برخی فرودگاه‌ها، خرده‌فروشی‌ها، رویدادها و مراسمات خاص از آن استفاده کنند. فعلا درباره عرضه جهانی این قابلیت صحبتی نشده است.